Wykład z przedmiotu „Budowanie marki pracodawcy” z praktykiem

Szczegóły wydarzenia

Wydział Zarządzania UŁ

21-04-2016

Employer Branding, czyli jak sprawić, żeby Waszą firmę poznano i pokochano.

W ciągu ostatnich kilku tygodni nasi studenci uczestniczyli w wykładach z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego Employer Brandingu. Zajęcia były nietypowe, bo prowadzone przez osobę zajmującą się na co dzień tą tematyką. Zajęcia przeprowadziła Pani Sandra Kelcz z firmy Transfer Multisort Elektronik (TME). Firma ta korzenie ma w naszym mieście, zajmuje się dystrybucją podzespołów elektronicznych na cały świat i zatrudnia ponad 500 osób w 3 oddziałach polskich oraz 8 zagranicznych.

Spotkania ze studentami okazały się polem do wzajemnej wymiany pomysłów, jak idealny Employer Branding wyglądać powinien, oraz ich konfrontacji z biznesowymi realiami. Dzięki świeżemu spojrzeniu na sprawę, studenci mogli zarazić prowadzącą swoimi, często niecodziennymi, pomysłami. W zamian otrzymali dawkę praktycznej wiedzy. Studenci razem z prowadzącą wykonywali ćwiczenia, omawiali case studies oraz budowali strategię employer brandingową. Nie zabrakło także sporów z prowadzącą, co tylko świadczy o zaangażowaniu i zainteresowaniu tematem ze strony słuchaczy :)

EB_wykład z przedstawicielką TME_2016(2)
Zamierzeniem prowadzącej było wytworzenie atmosfery sprzyjającej generowaniu jak największej liczby pomysłów i idei.  Kiedyś nasi studenci, już na rynku pracy, będą mogli wprowadzić je w życie! Na zakończenie zajęć, 10 najbardziej aktywnych osób z każdej grupy, otrzymało upominki w postaci toreb TME pełnych firmowych gadżetów.