Studia II stopnia

Specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi

Nauka umacnia wrodzoną siłę.
/Horacy/

Fakty nie są najważniejsze. Zresztą, aby je poznać, nie trzeba studiować na uczelni – można się ich nauczyć z książek. Istota kształcenia w szkole wyższej nie polega zatem na wpajaniu wiedzy faktograficznej, lecz na ćwiczeniu umysłu w dochodzeniu do tego, czego nie da się znaleźć w podręcznikach.
/A. Einstein/

Na studiach II stopnia proponujemy specjalność Zarządzanie zasobami ludzkimi (tryb stacjonarny i niestacjonarny). Mogą ją wybrać studenci kierunku Zarządzanie po pierwszym semestrze nauki.

W trakcie trzech semestrów będziemy wspólnie poszerzać wiedzę i rozwijać umiejętności niezbędne w pracy HR biznes partnera lub wysokiej klasy specjalisty HR. Opowiemy Wam o kapitałowym podejściu do zzl, o koncepcji HR biznes parter, o strategicznym zzl, o zaangażowaniu pracowników i nowych koncepcjach przywództwa. Razem będziemy poznawać nowe, coraz częściej wirtualne, oblicza zzl. Choć niekiedy z głowami w chmurach (także tych internetowych), będziemy dyskutować o employer brandingu, kształtowaniu równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, zarządzaniu talentami, czy programach sabbatical, corporate wellness, o wyzwaniach globalizacji i zarządzaniu różnorodnością. Wprawdzie nie przedstawimy Wam podstaw zzl, ale zapewnimy materiały do samokształcenia, dzięki którym zapoznacie się z treściami prezentowanymi na Kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (I stopień).

Zaproponujemy Wam rozmaite formy kształcenia: wykłady, ćwiczenia, warsztaty, odgrywanie ról, analizę przypadków, giełdy pomysłów, dyskusje i debaty. Mamy nadzieję na wspólną pracę w Studenckim Kole Naukowym Personalni, Wasz udział w badaniach prowadzonych przez pracowników Katedry, współpracę przy pisaniu artykułów naukowych i ich publikowaniu. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje różnych form aktywności, które pomagają nam rozwijać się, dostarczają niezapomnianych wrażeń i dają wiele satysfakcji.

Mamy nadzieję, że po dwóch latach spędzonych z Nami będziecie przygotowani do pracy w różnych zawodach i na różnych stanowiskach, w tym do zajmowania stanowisk kierowniczych w rozmaitych organizacjach. Opisy tych zawodów znajdziecie w zakładce Kariera HR. Zapraszamy do przeczytania. Chcemy, bo przecież wszystko tak szybko się zmienia, żebyście mieli świadomość konieczności uczenia się przez całe życie i nabyli umiejętności samorozwoju oraz inspirowania do nauki innych.

Postaramy się, aby spotkania z Wami upływały w życzliwej atmosferze. Zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie. To, w jaki sposób skorzystacie z naszych propozycji, oraz jak wykorzystacie zdobyte wiedzę i umiejętności, zależy wyłącznie od Was.